Casting Socket Weld Flange Welding Connection DN10-DN3600 Size Customizable
TENARIS ENGINEERING CO., LTD
Contact Now
Brand Name : Best
Model Number : 3'' 600 PSI
Certification : API , CE , ISO , TUV
Place of Origin : China
MOQ : 1 pcs
Price : Negotiation
Payment Terms : L/C , TT
Supply Ability : 10000 Pcs / Month
Delivery Time : 5--8 working days
Packaging Details : Standard exported packing
Material : Carbon Steel , Stainless Steel , Alloy Steel
Thickness : 3.5--120mm
Certificate : API , TUV , CE , ISO
Package : wooden boxes
Contact Now
Flange provides Forged Steel Flanges to many markets. Please give us a shot at your inquiry.
Flanges we also provide:
  • ANSI/ASME FORGED FLANGES
  • MSS-SP-44 FLANGES/ANSI B 16.47 SERIES A
  • API TYPE 6A - RTJ Face Flanges.
  • API-605 FLANGES/ANSI B 16.47 SERIES B
  • A.G.A. ORIFICE UNIONS - Furnished with or without Hardware.
  • ASME BOILER CODE FLANGES
  • CL. 125 LIGHTWEIGHT FLANGES - For low pressure applications.
  • PLATE FLANGES - From 1/4" thru 8" Thick, Including AWWA C-207,and all other